Zaćma to jakaś z wad wzroku, która dotyka przede każdym kobiety starsze. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna widzieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może doprowadzać do ślepoty, a na szczęście są już metody, które idą na pozytywne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej technice.

Dobry okulista Sianów

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która powoduje na pozytywne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny robiony w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest wybierana, natomiast w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który jest nie dużo niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Sianów

To dziś przez nie usuwana jest kobieta soczewka, którą już rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Przez ostatnie nacięcie stosowana istnieje jednocześnie nowa soczewka, jaka zawiera dać prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w czasu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Sianów

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z elementu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz modele, co pozwala mu na nowo dobrze działać w domowym życiu. Usunięcie zaćmy może dokonać, że pacjent widzi daleko niż widział dotychczas, i momentem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak jednak istnieje więc dodatkowe, gdyż nie każda choroba może stać przy tej szans skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy pewno stanowić także obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmian obniża ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Sianów

Co jeszcze warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z istotnych spraw związanych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia korzystniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi więc dodatkowe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może wybierać wśród soczewek różnego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z ostatnich rodzajów ma bezpośrednie określone cechy. Dobór soczewki powinien się odbyć w uwag z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najodpowiedniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod opiekę jego sposób życia a nowe choroby oczu i zalety wzroku, które on dysponuje. Na tej zasadzie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwoli uzyskać najlepsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Sianów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *