Oto kolejny z kolei artykułów dotyczących zmian w własnym prawie w 2019 roku. Prawnicy powinni być czujni, gdyż zmiany dotyczą wielu dziedzin życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i nauki. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Barwice

Zmiany w prawie w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jedyne z najczęściej wykorzystywanych walut internetowych. Cieszą się one prawdziwym zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku przeobraziły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że część zmian jest szkodliwa.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niewskazane będzie szybko składanie corocznych informacji w Urzędzie Skarbowym. Już w centralnym roku spośród tego ułatwienia jest skorzystać ponad 4 miliony polaków. Niestety więcej książce będą krótki firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli oraz prowadzenie firmy

Zmiany, które odnalazłyśmy się w ustawie o Naszej Administracji Skarbowej, wprowadzają podstawowe zasady kontroli na legitymację. Bardzo prosto będzie ustalić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z nowego roku są przenieść swój skarb do zupełnie innego państwa, będą potrzebowały zapłacić podatek o określi exit tax. Dla większości osób będzie on uczyłem 19%. Dodatkowe koszty poniosą także osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tegoż nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Zmieniły się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może dotknąć jego zwrotu. Każdy podatnik będzie wymagał spełnić kilka nowych obowiązków i zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Najpoważniejszym kłopotem w obecnym sukcesu może pokazać się skompletowanie i danie dokumentacji, która powodować musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za wykroczenie skarbowe tworzyć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie tworzyła 225 zł. Wzrost kar połączony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uznaje się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż samochodu będzie mniej opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zmieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Trudniej będzie odliczyć ich całość w PIT. Że dużą stracą także ci przedsiębiorcy, którzy będą wymagali sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe wartości ZUS

Składniki ZUS dla osób zakładających kampanię gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o jakiś 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie wtedy trochę ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa cena to 14,70 brutto. Ma więc pomysł na wiele świadczeń, jakie w roku bieżącym będzie trzeba zdać na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Barwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *