Poczta kurier Mielno zamów online

Z powodu wysokiego tempa życia i większej popularności zakupów internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku usługi zachęcają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Borne Sulinowo jest bardzo proste i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki zdarzają się przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Borne Sulinowo

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane paczki, to te o niewielkich gabarytach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez kuriera dużo ułatwia. Możemy oszczędzić przy okazji czas oraz nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka elementów, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zamówienie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi a następnie zaczekać aż Poczta kurier Borne Sulinowo pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas przesyłkę nawet tego samego dnia, jeśli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia kolejnego. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na dostarczeniu paczki gdzieś na czas. Najczęściej moment doręczenia paczki wynosi 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo paczek miesięcznie możemy skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć formalności. Ponadto mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu takiej ilości paczek z pewnością zauważymy też plusy z przejmowania ich przez kuriera bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich każdorazowo na pocztę zajęło by dużo czasu oraz mogło wymagać od nas wysiłku, zwłaszcza gdypakunki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych okazuje się mniejsza niż opłata za każdą z przesyłek osobno. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni wysyłać duże ilości paczek powinniśmy skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Transport palet

A co w sytuacji, gdy produkt który potrzebujemy przesłać zajmuje naprawdę dużo miejsca i sporo waży? Opłacalnym wyjściem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od wysłania zwykłej paczki. Także musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć paczkę i umożliwić kurierowi odebranie. Ze względu na rozmiary paczki musimy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania pakunku.

Należy pamiętać, że licząc wymiary pakunku i masę musimy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą mogły zmienić swoją masę pod wpływem wilgotności, w związku z tym najlepiej nie przybliżać się do granicznej masy paczki. Wybierając paletę na której wyślemy towar, upewnijmy się czy będzie ona w dobrym stanie. Zepsuta paleta nie będzie zapewniać właściwego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ucierpieć. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wydania paczki, możemy mieć problem z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Najczęstsze zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wymagania dotyczące wymiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym warto przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej rozmiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie paczki z kruchą zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Borne Sulinowo chce by wszystkie pakunki były przenoszone z troską, jednak warto pamiętać, że w czasie przewozu nasza przesyłka może się przechylać albo być przygnieciona przez inne pakunki.

Następną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Borne Sulinowo odbierając przesyłkę potrzebuje też ten dokument dostać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dojechać. W związku z tym należy myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Borne Sulinowo .

Zobacz również poczta Kurier