Służby specjalne Pełczyce gdzie obejrzeć ?

„Służby specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny i raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trzyma nie do tyłu wyjaśnione, istnieje zatem pozytywne bo rozwiązanie akcji stanowi pojedyncze i budzi się samo przez się. Zaczątkiem pracy i raczej dostępem do ostatniej specyficznej opowieści o jeszcze bardziej charakterystycznym świecie jest wydarzenie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu wiąże się toż z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej fazy były pożądane i „bardzo mogły”.

Służby specjalne Szczecinek gdzie obejrzeć ?

Po tym zdarzeniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna jednostka do ćwiczeń specjalnych, wykonywanych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków jest moment na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, jak ten i drugi ma zdolności, natomiast nie do tyłu wiadomo po co i dlaczego wszystka z tychże ról kwalifikuje się nabyć w tym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo niepełny i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A właśnie trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w ostatniej pozycji Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, włożona w dresy i kurtkę zbyt wielką o 2 rozmiary i suma to zadziwiająco wcale jej odpowiadające. Obok niej przekonany zostaje wracający z prac w Afganistanie kapitan, który zawiera przejawy dużej wrażliwości, emocje i zapale do ojcostwa oraz genialny ze prostymi hasłami Janusz Chabior w pracy byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie łączący w uwagach tragizm i komizm.

Służby specjalne Szczecinek gdzie obejrzeć ?

Ich czynność to często likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak żeby nikt o niczym nie wiedział czy raczej rozumiał to co liczy wiedzieć, i wszystko w polu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świecie.

Film skonstruowany jest niczym więc u Vegi w indywidualny sposób. Akcja naszprycowana jest do granic możliwości slangiem ze otoczeń służb indywidualnych i tekstami tegoż rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby być zwitek bezsensownych słów, niedopasowanych do całkowitego kontekstu. Na ostatnie reżyser znalazł sposób, z zadowalającą precyzją przedstawiając i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia wynikają z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w organizacji przypisów dość często, miejmy okazję nie zbyt często.

Służby specjalne Szczecinek gdzie obejrzeć ?

Mimo uznawało się wiadomego z samego początku tematu przewodniego obrazu wtedy nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa rozciągają się na ważny plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy szukają siebie, i przy tymże są pełni sprzeczności tak mocnych gdy tylko można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, są jeszcze na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz potem kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w współczesne Najwyższym ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Szczecinek gdzie obejrzeć ?

Przecież w tym całym to, co podobać potrafi się szczególnie aktualne „siła” i możliwość postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem czasami potrafi się tak robić zaraz potem uważamy ich dodatkowe oblicze i raczej kolejne bo uważają ich wybór wysoce niż dwa. Stąd te mimo wszystko zaczynamy odczuwać tendencję do tychże osób. Chcemy żeby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Jednak na pozór wszyscy są silni, odważni i prości jak skała, w materiale to zwyczajni ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Skór są wielowymiarowe plus tym interesują, interesują i robią że marzy się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie szczerze nie informacją dla kogo działali i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a wybierają odejść. A z tej świetny nie ma obecnie odwrotu.

To co można zapomnieć Vedze obecne na pewno zbyt delikatne dodatkowo nie do tyłu wyjaśnione intrygi, i raczej ich form. Kto, dla kogo, za co także po co, wszystko dzieje się tam już bez dbałości o szczególiki i powtarzanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest projekt do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, i dokładnie nawet nie pamiętać, że pragnęłoby się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest właściwie wielkie, że najzwyczajniej że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo czy samobójstwo zwyczajnie nie ma zbytniego znaczenia byle było po sytuacji również silna było rześko i odpowiednio odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz ujmując, nie można jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, wyjątkowa i zajmująca fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Szczecinek gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *