Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda jak również pora roku nie jest barierą do doskonalenia swojej pasji. Wielu z nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli zajść na lód i kontynuowanie swojego zainteresowania.

Wędkarski Choszczno

Wędkarstwo podlodowe stoi się coraz większe. Że chcemy dołączyć do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który znacznie odbiega swoim stanem i parametrami od tych, podawanych w stanie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka wymaga być dobrze mniejsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Ale w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, oferowane w sprzedaży są przede każdym krótsze od tradycyjnych. Wynika to z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej wyprowadzania na drogę, jak dzieje się to latem. Pragnie stanowić natomiast dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb rosnących w zbiorniku. Istotnym jest więcej jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest używanie zimą żyłek kolorowych – kierowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem podobnym do normalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Choszczno

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, stworzona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające warunki i prowadzenie ryby. Zimowe błystki dzielą się przede każdym wielkimi połyskującymi barwami lub wysokim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w obecnej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki bywają także nacinane tak, by w czasie ruchu jak daleko odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki płaci się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, używane w przypadku stosowana metody spławikowej. Zimą kierowane są zarówno przynęty jak również zanęty o wielkim, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest dużo szersza niż w stanie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze że istnieć się naszym przyszłym hobby na zimne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Choszczno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *