Kiedy słyszymy o sposobach kosmetycznych, które pozwalają na przywrócenie cerze naturalnego, zdrowego blasku, nie zawsze bierzemy pod uwagę, że potrafi należeć o całkowicie bezinwazyjne metody. A jednak w możliwościach salonów urody wydobywa się wiele kuracji wykluczających jakiekolwiek przekroczenie bariery naskórka czy silne działanie mechaniczne. Jednym z zabiegów tego modelu, a równocześnie hitem ubiegłych lat w specjalnej kosmetyce, jest infuzja tlenowa.

Zabieg infuzji tlenowej Wolin

Jednym z najistotniejszych atutów bezinwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych jest zatem, że ich robienie nie wymaga okresu rekonwalescencji.

tanie hotele spa

tanie hotele spa

Innymi słowy, po przeprowadzeniu takiej operacji ważna od razu wrócić do codziennych obowiązków. Nie nazywa to niewątpliwie, że stosowanie delikatniejszych dróg nie zbiera się z przestrzeganiem zaleceń pozabiegowych.

sposób na gładką skórę

sposób na gładką skórę

„Dobrych zasad działania” po wizycie w gabinecie będzie przecież zdecydowanie mniej. Oraz co najważniejsze, delikatne działanie danego sposobie nie wymaga być całkiem zgodne z czarniejszymi efektami całej terapii. I wysokim tego przypadkiem jest infuzja tlenowa, czyli kuracja, z której potrafią skorzystać nawet osoby z bardzo przyjemną, wrażliwą na podrażnienia cerą.

Tlen hiperbaryczny i składniki aktywne

Przeprowadzenie infuzji tlenowej nie byłoby dodatkowe bez użycia specjalistycznego urządzenia. W niniejszym przykładzie jest wtedy aparatura, która za pomocą tlenu hiperbarycznego „wtłacza” preparat ze punktami skutecznymi w znaczne warstwy skóry. Pod tym sensem kosmetolog może zresztą dostosować zabieg do niwelowanych niedoskonałości. W infuzji tlenowej do możliwości są bowiem preparaty zawierające np. ekstrakt ze śluzu ślimaka (o dziełu regenerującym) lub czarny kawior (o wartościach odżywczych). Użycie danego produktu kosmetycznego przekłada się natomiast na efekty kuracji. Warto te wspomnieć o tym, że infuzja tlenowa nie jest czasochłonnym zabiegiem. Aplikacja wybranego środka na pewnej partii ciała, poprzedzona często wykonaniem demakijażu i peelingu enzymatycznego, jest około 30 minut.
Rezultaty po kolei zabiegów infuzji tlenowej

Jakich rezultatów można oczekiwać po wyjściu serii zabiegów infuzji tlenowej? Ta kuracja kosmetyczna, w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu, pozwala m.in. na przywrócenie cerze trwałego i wyjątkowego wyglądu. A polega to przede wszystkim na stopniowym redukowaniu często będących niedoskonałości skóry, np. przebarwień, zwiotczeń, nadwrażliwości czy nierównomiernego kolorytu. Co wysoce, infuzja tlenowa zbiera się przy wypełnianiu drobnych zmarszczek, zwalczaniu bakterii powodujących trądzik albo nawet przy poprawianiu konturów twarzy.

Zobacz również axcess financial

Należy ale wspominać o tym, że wspomniane przed chwilą efekty dostaje się tylko po dokonaniu pełnej terapii w gabinecie. Ta wprawdzie umieszcza się zazwyczaj z kolei 6 zabiegów, które są prowadzone w odstępach co 7 dni. Ponadto, dla podtrzymania osiągniętych sukcesów, terapię warto powtarzać 2 razy w roku.
Jak można przeprowadzić taką kurację pielęgnacyjną?

Bezinwazyjne działanie infuzji tlenowej sprawia, że wykonywanie takich zabiegów zobowiązuje się z niewieloma przeciwwskazaniami. Przeszkodę do wykonywania terapii będą zawsze stanowiły m.in. ciąża, okres karmienia piersią, opryszczka w kształcie aktywnym czy stany zapalne skóry. Ponadto, z infuzji tlenowej nie skorzystają osoby, które są uczulone na dowolny ze faktów wykorzystywanych w środka. Co ciekawe, przeciwwskazaniem do zrealizowania takiej kuracji pielęgnacyjnej nie jest np. silne nasłonecznienie. W kontraktu z obecnym, infuzję tlenową można wykonywać o każdej chwili roku, chociażby w sezonie letnim.

Źródło: Wygładzanie i odświeżanie skóry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *